23 listopada 2012

Pierwsze bombki 2012W tym roku prace nad bombkami zaczęłam wcześniej niż w zeszłym roku, bo już w październiku. Wiem z praktyki, że bombki są trudnym w obróbce i zdobieniu przedmiotem, więc trzeba poświęcić im więcej uwagi niż innym pracom. Ponad to chciałam zrobić trzy bombki o średnicy 12 cm w prezencie dla sióstr mamy, czyli moich ukochanych cioć. Korzystając z okazji, że wybierałam się do rodziców pod koniec października zabrałam bombki ze sobą i kończyłam je na miejscu. U rodziców były ostatnie lakierowania, nakładanie sztucznego śniegu oraz obsypywanie brokatem. Pierwszy raz zastosowałam sztuczny śnieg, więc proszę o wyrozumiałość w ocenia. Mile widziane także wskazówki dotyczące użycia takich preparatów. W wykańczaniu prac pomagała mi siostra, której najwyraźniej spodobało się "bombkowanie", bo teraz jest u mnie i tworzy swoją pierwszą bombkę decoupage.

Pora zaprezentować tegoroczne bombki. Wykorzystałam na nich serwetki z malowniczymi, zimowymi krajobrazami. Pierwszą zdobi Mikołaj w saniach ciągnięty przez renifery. Z tyłu bombki nakleiłam zimowy krajobraz z tej samej serwetki.

Na drugiej bombce umieściłam widok na miasteczko z kościółkiem, oczywiście obficie obsypane śniegiem. Tył natomiast to zimowy krajobraz – druga część tej serwetki.

 

 Ostatnia, trzecia bombka z tego rzutu, jest w innym stylu. Zamiast zimowej scenerii użyłam serwetki z wesołym bałwankiem i pingwinami na lodowisku. Po obu stronach bombki znajduje się ten sam obrazek.
Na koniec wszystkie trzy bombki na wspólnym ujęciu. W tym miejscu chcę także podziękować mojej siostrze, która zrobiła wszystkie zdjęcia zamieszczone w dzisiejszym poście. Młoda postarałaś się - WIELKIE DZIĘKI !!!
 

6 komentarzy:

 1. Cudne po prostu...aż żałuję, że nie mam choinki nigdy :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie duże bombki doskonale prezentują się na stojakach i można ustawić je na szafce, komodzie czy parapecie okiennym. Wprowadzą świąteczny nastrój, a choinka nie będzie potrzebna.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Miło mi, że Ci się moje bombki podobają.

   Usuń