3 grudnia 2012

Bombki-medaliony


Kolejne tegoroczne eksperymenty z bombkami w kształcie medalionów. Muszę przyznać, że są one wygodniejsze w obróbce niż tradycyjne kuliste bombki. Lepiej się je maluje i lakieruje, łatwiej jest nakleić serwetkę, można zastosować większy motyw. Dużo prościej jest także taką bombkę wykończyć, np. reliefem czy szablonem.

Dwa medaliony, które chcę Wam zaprezentować, są inne niż te pokazywane ostatnio. Tym razem użyłam własnoręcznie wykonanego szablonu w kształcie śnieżynki, który potem został lekko popatynowany. Relief imitujący gałązki sosny to także moja inwencja twórcza. Robiłam go za pomocą masy szpachlowej i strzykawki, a po wyschnięciu lekko spiłowałam i pomalowałam farbą.

Zdjęcia bombek wykonała moja siostra, za co jej serdecznie dziękuję.
3 komentarze:

 1. Śnieżynkę świetnie wycięłaś, przyda się za rok.
  A jodełka to dla mnie nr 1 wśród świątecznych inspiracji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie spodziewałam się, że jodełka będzie się aż tak podobać. Zebrała sporo pochwał na forum, a ja nie jestem z niej do końca zadowolona, ale już nie miałam siły kolejny raz malować ją zieloną farbą :)

   Usuń
  2. Sam pomysł się liczy, po co silić się na retro zakrętaski, jeśli taki fajny i dopasowany do tematu ornamencik wymyśliłaś, zakrętaski też są fajne, ale jodełka oryginalniejsza :)

   Usuń