Festiwal

19:06 0 Komentarze A+ a-


W grudniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się impreza, na którą czekam z niecierpliwością – Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. To jedyna okazja, gdy w jednym miejscu w Poznaniu gromadzą się artyści i rękodzielnicy, mistrzowie różnych dziedzin i technik.

W tym roku było blisko 350 stoisk, a na każdym z nich wyjątkowe, niepowtarzalne i piękne przedmioty. Znaleźć można było ceramikę, świece, przedmioty zdobione techniką decoupage, biżuterię sutaszową, metalową, srebrną oraz z koralików, dekoracje świąteczne, ubrania i akcesoria oraz zabawki. I wiele, wiele innych wspaniałych dzieł ludzkich rąk.

Festiwal jest doskonałym miejscem do zakupu niepowtarzalnych prezentów, ale także świetną okazją na podpatrzenie ciekawych pomysłów czy szukanie inspiracji. Oto co mi wpadło w oko:

Ręcznie rzeźbione świece z firmy ArtUfekx (http://www.artufex.pl/). Już trzeci rok z rzędu widziałam ich świece i kolejny raz zrobiły na mnie ogromne wrażenie. W minionych latach kupiłam 2 takie świece na prezenty. Obdarowani byli nimi zachwyceni. 


Eko-obrazy pani Anny Jodko z Szamotuł. Pani Ania tworzy bazę obrazu ze sznurka, a na to przykleja naturalne elementy, gł. susz oraz korę. Przyznaję, że zdjęcia nie oddają w pełni wyglądu i uroku jej prac.

Świece z Pracowni Jagamakota (http://jagamakota.art.pl/). Bardzo mi się spodobały. Daleko im do świec, które można kupić w sklepie czy hipermarkecie.Sutasz pani Anny Rybickiej (www.ryba-art.blogspot.com). Pani Ania robi przepiękną biżuterię sutaszową. Perfekcyjne wykonanie i świetnie dobrane kolory sprawiły, że nie mogłam oderwać oczu od jej prac. Ponad to pani Ania okazała się sympatyczną i otwartą osobą, więc ucięłyśmy sobie miłą pogawędkę.


Maskotki i zabawki z Tapatkiko (http://tapatiko.pl/). Panie ze Szczytkin potrafią uszyć wyjątkowe zabawki. Koty i sowy podobały mi się najbardziej, ale ich oferta jest zdecydowanie większa.A tutaj pozostałe ujęcia z Festiwalu.