14 stycznia 2013

Kamionkowe naczynie po liftingu

Witam,

pod koniec zeszłego roku dostałam od koleżanki zlecenie specjalne. Miałam przemalować i ozdobić kamionkowe naczynie o dość oryginalnym kształcie. Z chęcią podjęłam się tego zadania, tym bardziej, że E. pozostawiła mi wolną rękę w kwestii wyboru kolorów, motywów i wykończenia.

Naczynie było brązowe, szkliwione, o węższym dole, z pokrywką. Z dwóch stron wystawały gałki-uchwyty. Niestety nie zrobiłam zdjęcia "przed". Pojemnik miał być wykorzystywany w kuchni do przechowywania czegoś bliżej nieokreślonego, więc wybrałam uniwersalny moim zdaniem motyw ziół. Chciałam nadać naczyniu charakteru i nieco go postarzyć stąd zastosowanie kraka dwuskładnikowego, który dał całkiem ładne, dość delikatne spękania.

Właścicielka jest zadowolona, co cieszy mnie najbardziej. A co Wy myślicie: spisałam się?


6 komentarzy:

 1. Spisałaś na medal! Bardzo mi się podoba naczynko po "liftingu" :) (co prawda nie widziałam go wcześniej, ale podejrzewam, że nie było ciekawe).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mokagie, dzięki za te miłe słowa.

   Usuń
 2. Świetny ziołowy pojemniczek! Nie przedobrzony taki w sam raz. Szkoda,że nie pokazałaś kamionki "przed"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety zapomniałam strzelić fotki przed zabraniem się za malowanie. A trakcie liftingu nie było sensu fotografować procesu twórczego, więc mam tylko fotki efektu końcowego.

   Usuń