25 marca 2013

Reliefy rządzą!

Ostatni rzut tegorocznych pisanek. Na koniec zostawiłam te jajka, których wykonanie zajęło mi najwięcej czasu. Jednocześnie z tych jestem najbardziej zadowolona, ponieważ udało mi się zrobić na nich całkiem ciekawe reliefy. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Jajka z dzwonkami i krokusami – tu wymyśliły mi się białe reliefy na brązowym tle. Przyznaje bez bicia, że reliefy robiłam od ręki, bez wcześniejszego ich rysowania, stąd lekkie (mniej lub bardziej widoczne) niedopracowania.

Kwiaty jabłoni i krokusy w koszyczkach – bardzo lubię jajka ozdobione w ten sposób. Te wykonałam specjalnie dla mamy, której bardzo podobały się zeszłoroczne koszyczki.
Jajka z bukietami kwiatowymi – wiosenna mieszanka pięknego kwiecia. Wśród bohaterów głównych m.in. tulipany, fiołki i konwalie. Każda pisanka z innym jedynym w swoim rodzaju reliefem. 


 Jajka z trzema reliefami w środkowej części i kwiatami. Po lewej stokrotki w kolorach, po prawej drobne bukieciki z kwiatów mi nie znanych.

Niezapominajki w dwóch odsłonach.


 Kolejne kwiaty na pisankach. Pisanka po lewej pełna letnich kwiatów - chabrów i jaskrów, a druga po prawej jeszcze z wiosennymi krokusami i reliefami baziowymi.

9 komentarzy:

 1. Kwiaty jabłoni i krokusy w koszyczkach przepiękne! Zresztą pozostałe też cuda!Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Tami dziękuję za odwiedziny i bardzo miłe słowa :)
  Śliczne te Twoje wiosenne pisanki, ja na skorupki nie mam czasu.
  Widzę, Że jesteś z Poznania, jeśli chciałabyś to zapraszam do kreatywnie.com, raz w miesiącu prowadzę tam warsztaty z papierowej wikliny.

  Pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również dziękuję za odwiedziny i miły komentarz. Dobrze wiedzieć, że prowadzisz warsztaty w Poznaniu - będę o tym pamiętać.

   Usuń
 3. ale produkcja jajeczek, poszalałaś Tami w tym roku! mnie z tych wszystkich pokazanych urzekły niezapominajkowe jajeczka :)no i podziwiam, że miałaś tyle ciekawych pomysłów na różnorodne reliefy :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starałam się bardzo żeby pisanki wyszły bardzo różnorodne w tym roku i chyba się udało.

   Usuń
 4. Jestem pod wrażeniem, pisanki przepiękne! Przesyłam pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już na forum podziwiałam Twoje jajeczka, piękne! motywy i reliefy *) super!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń