1 stycznia 2014

Choinka - Christmas tree – TannenbaumKorzystając z okazji, że jestem w domu od rana i pojawiły się sprzyjające warunki świetlne wykonałam sesję fotograficzną choinki i moich naturalnych bombek. Zdjęcia nie są najwyższych lotów i świetnej jakości - nowego aparatu fotograficznego pod choinką nie znalazłam, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

W zeszłym roku (mam na myśli 2012) za choinkę robiły pomalowane na złoto gałęzie obwieszone delikatnymi i lekkimi ozdobami. W 2013 zatęskniłam za prawdziwą choinką. Żywą, zieloną, pachnącą. Tak się prezentuje nasz drzewko:


Koleżanka podesłała mi kilka linków do ciekawych ozdób choinkowych. Tak mi się te pomysły spodobały, że szybko zabrałam się za ich realizację. 

Z wcześniejszych lat miałam uzbierane szyszki, więc wykonałam bombki szyszkowe. Na każdą bombkę poszło 6 szyszek, której połączyłam klejem na gorąco, a następnie polakierowałam na złoty kolor. Dwie dodatkowo posypane brokatem poszły w świat, a reszta zdobi naszą choinkę. 
Kolejny pomysł to bombka z żołędziowych kapelusików obsypanych brokatem. Aby zdobyć materiał do wykonania takiej ozdoby jeszcze na jesieni wybrałam się na spacer po okolicy i nazbierałam żołędziowych kapeluszy z dwóch odmian dębu. Nasze polskie dęby mają mniejsze żołędzie, ten drugi dąb o nieznanej mi nazwie dysponuje sporo większymi ”owocami”. Łatwiej i szybciej przykleja się te większe daszki, ale obie bombki wyglądają okazale.Trzecia naturalna bombka powstała dzięki uprzejmości mojego M. Poświęcił jeden pyszny, aromatyczny i energetyczny kubek kawy żebym mogła zrealizować swoje twórcze fanaberie. Powstała dzięki temu bombka kawowa. 

11 komentarzy:

 1. Ozdoby prześliczne, pomysły super! Jak przyjęły drzewko futrzaki? moja choinka jest w ptaszkach więc kociarnia poluje na mnie. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Futrzaki choinką jako całością się nie interesują. Od czasu do czasu przejdą sobie wokół niej. Jerry kosztował wody z doniczki. Za to obaj przeglądają się w bombce :)

   Usuń
 2. Bardzo mi się podobają Twoje pomysły bombkowe ....zwłaszcza ta bombka z kapelusików żołędziowych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysły nie są mojego autorstwa, ale wykonanie moje w 100%. Myślę, że taki żołędziowe bombki są bardzo efektowne.

   Usuń
 3. Bardzo oryginalne! Brakuje tylko goździkowo-pomarańczowej kuli ;) A jak koty przyjęły choinkę?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałam pomarańczy, ale myślałam o pachnącym pomarańczowym lampionie. Czasu zbrakło.
   Choinka nie budzi większego zainteresowania, na szczęście :) Dwa lata temu Jerry nabroił. Zanim choinka doleciała do podłogi Jerry był już w drugim pokoju (1-2 bombki mniej zawisło na choince jak już ją przywróciliśmy do pionu).

   Usuń
 4. Świetne, pomysłowe bombki zrobiłaś! Na przyszły rok, jeśli pozwolisz, to się zainspiruję. :)

  I dziękując, odwzajemniam życzenia:
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmiało możesz się inspirować tymi bombkami. Ale ostrzegam, trochę się trzeba nakleić przy nich.

   Usuń
 5. ładna choinka, szczególnie, gdy oświetlają ją lampki :) widzę, że nie tylko decou ozdoby w tym roku pochłonęły Twój czas.. te z kapeluszy - świetne!
  samych szczęśliwych chwil życzę Ci Tami na Nowy Rok!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podobają własnoręcznie wykonane ozdoby na choinkę, marzę o takich, ale ciągle brakuje mi czasu na ich wykonanie. Zresztą to trzeba sobie wcześniej zaplanować, choćby po to, żeby nazbierać materiałów. W grudniu to już tzw. musztarda po obiedzie...

  OdpowiedzUsuń