Etnograficznie

19:45 1 Komentarze A+ a-

Witam serdecznie po krótkiej albo jak kto woli dłuższej przerwie!
Chcąc wykorzystać jedną z nielicznych wolnych niedziel, którymi mogę się cieszyć przekonałam mojego M. do małego wypadu turystycznego. Jako kierunek naszej wycieczki obraliśmy sobie Dziekanowice i Ostrów Lednicki - dwa punkty leżące przy trasie Poznań-Gniezno i będące częścią szlaku piastowskiego.

W Dziekanowicach znajduje się Wielkopolski Park Etnograficzny. Skansen ten prezentuje ponad 50 obiektów architektonicznych przeniesionych z różnych rejonów Wielkopolski. Każda zagroda ma odzwierciedlać życie mieszkańców wsi wielkopolskiej z okresu XIX i XX wieku. Moim zdaniem udostępniona zwiedzającym ekspozycja jest bardzo interesująca. Starałam się odnajdywać w poszczególnych chatach i innych budynkach gospodarskich jakieś znajome mi "urządzenia", ale czasem musiałam prosić o podpowiedź Panie pracujące w Parku Etnograficznym.

Poniżej kilka zdjęć z Wielkopolskiego Parku Etnograficznego:
Ostrów Lednicki jest największą z 5 wysp na jeziorze Lednica. Obecnie jest to jedno z kilku oddziałów Muzem Pierwszych Piastów. Na wyspie tej znajduje się stanowisko archeologiczne z pozostałościami pałacu i kaplicy-baptysterium datowane na rok 966. Ostrów Lednicki jest miejscem ściśle związanym z początkami naszego państwa oraz dynastią Piastów.

Więcej informacji odnaleźć można na stronie http://www.lednicamuzeum.pl/
Wszystkich miłośników historii i nie tylko zachęcam do odwiedzenia tych miejsc.

Pozdrawiam z upalnego Poznania,
Tami

1 komentarze:

Write komentarze
Kejti
AUTHOR
7 sierpnia 2014 09:08 delete

Lubię skanseny... niektóre meble czarujące, pewnie niejedna osoba chciałaby takie posiadać. Jakbym miała chatkę na wsi, to pewnie tak właśnie by było :)))

Reply
avatar