22 lutego 2016

Słoik na marzenia

Witam :)

Dziś chcę Wam pokazać coś  wyjątkowego co wymyśliłam i wykonałam z wyjątkowej okazji dla wyjątkowej osoby. Dużo tej wyjątkowości :D

Tą wyjątkową osobą jest moja koleżanka J. Poznałyśmy się na studiach, zaprzyjaźniłyśmy się i od tamtej pory utrzymujemy dość bliski kontakt. J. ma bardzo specyficzne zainteresowania i poczucie humoru oraz ciekawe podejście do życia, co mi bardzo odpowiada. Poza tym jest bardzo pozytywną i sympatyczną osobą, która zawsze znajduje czas na sprawy ważne w życiu. Dobrze się rozumiemy i mamy o czym pogadać.

W związku z jej okrągłą rocznicą urodzin chciałam podarować jej coś innego, nieoczywistego, z jakimś przesłaniem. Wymyśliłam więc koncepcję prezentu składającego się z dwóch elementów. Pierwszym elementem był album na zdjęcia (kupiony, scrapbooking nie jest moją mocną stroną), który miał być symbolem przeszłości. Tego co już było, co osiągnęła, co udało się zrealizować. Miejscem na fotograficzne wspomnienia z miejsc, w których była czy wydarzeń, w których uczestniczyła. Drugim elementem prezentu był tytułowy "Słoik na marzenia". Zwykły, dość duży szklany słoik, który ozdobiłam serwetką z motywem mapy oraz papierem ryżowym z nutami. Po udekorowaniu słoik stał się skarbonką, która ma służyć na zbieranie funduszy na realizację jakiegoś celu czy marzenia. Być może kolejnej podróży. Ta część prezentu ma odnosić się do przyszłości, do tego co czeka J. w kolejnych latach jej życia, pięknego, długiego, szczęśliwego i obfitującego we wspaniałe momenty.

Niech marzenia się spełniają!

Pozdrawiam,
Tami
6 komentarzy:

 1. Jeszcze raz dziękuję za prezent i piękne życzenia! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie :)

   Usuń
 2. Bardzo oryginalny prezent. Podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Myślę, że warto włożyć trochę wysiłku w prezent i dać coś "od siebie" niż iść na łatwiznę i kupić coś w sklepie. Zwłaszcza jeśli się wie, że druga osoba doceni taki własnoręcznie wykonany drobiazg.

   Usuń
 3. Pomysłowy słoik-skarbonka! Fajnie wykorzystane motywy map i super wykonanie. :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Rosier! Cieszę się, że udało mi się zrealizować taki pomysł. Chcę też zrobić coś takiego dla siebie. Może łatwiej będzie mi zmotywować się do odkładania pieniążków na konkretny cel.

   Usuń